המקהלה הקאמרית של אורטוריו ירושלים מונה כ-25 זמרים.  המקהלה מופיעה בקונצרטים רבים מידי שנה בירושלים וברחבי הארץ. המקהלה השתתפה בפסטיבלים יוקרתיים בישראל, בהם פסטיבל ישראל, פסטיבל ליטורגיקה, פסטיבל אבו גוש, חג המוסיקה הישראלית, ופסטיבל החג של החגים בחיפה. הרפרטואר של המקהלה כולל מגוון יצירות רחב – מתקופת הרנסאנס ועד ימינו – של מוסיקה קלאסית, דתית וחילונית, מרחבי העולם, של מוסיקה ישראלית ושירי עמים בשפות שונות.

ב-2015 השתתפה המקהלה בפרוייקט מיוחד עם התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור,  וביצעה, יחד עם עוד שלוש מקהלות,  את ״קדיש״ של ליאונרד ברנשטיין, בהשתתפות השחקן ריצ'רד דרייפוס ובניצוחו של סטיבן מרקוריו (ארה״ב). באוקטובר 2016 השתתפה המקהלה הקאמרית בביצוע היצירה ״שירת דבורה״ של המלחין הישראלי ידידיה אדמון,  במסגרת פסטיבל "חג המוסיקה הישראלית" עם התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור, בניצוחו של יואב תלמי. בעונה של 2018-2017 שרה המקהלה את הסימפוניה התשיעית של בטהובן עם התזמורת הסימפונית ירושלים ומקהלת מונטוורדי מהמבורג, השתתפה במקהלה של "חליל הקסם" של מוצארט בביצוע האופרה הירושלמית, והופיעה בבכורה העולמית של "סוד הכוונה" מאת המלחין הישראלי איתן שטיינברג, יצירה ל 3 מקהלות מעורבות, 3 מקהלות ילדים, ואנסמבל כלי הקשה, תחת שרביטו של מאסטרו אנדרס מוסטונן.

המקהלה הקאמרית מייצגת את ישראל בפרויקטים בילאומיים מגוונים: המקהלה הופיעה בפסטיבל מוסיקה ליטורגית בוולנסיה, ספרד (1999) וכן בפסטיבל "מג'יו-מוסיקלה" בפירנצה (2000). ב-2006 השתתפה המקהלה בפרויקט ייחודי – D’Une Seule Voix ("בקול אחד") מסע משותף בן שבועיים בצרפת של מוסיקאים ישראלים ופלסטינים. בשיתוף פעולה רבת שנים עם מקהלת זמיר מביירויט, גרמניה (2008-2014), המקהלה הקאמרית הופיעה יחד עם התזמורת הפילהרמונית של נירנברג, תזמורת הרדיו של גרמניה, ותזמורות האחרות, באולומות המליאה של האו"ם בניו יורק ובז'נבה לציון יום הזכרון הבינלאומי לשואה בביצוע יצירות מאת המלחין בן זמננו יצחק תוויאור. ביולי 2017, תחת שרביטה של קייט בלשיי, ייצגה המקהלה את ישראל ואת ירושלים בפסטיבל הארופאי למוסיקה מקהלתית יהודית בעיר סנט פטרבורג.

תקליטור המקהלה "השער השביעי" של מוסיקה דתית יהודית ונוצרית (הוקלט ב-2004, תחת ניצוחו של מאסטרו רונן בורשבסקי), זכה בשנת 2007 בפרס הבינלאומי היוקרתי על שם שארל מונש "אורפאוס הזהב" מטעם האקדמיה לאמנויות בפאריז.

המנצח והמנהל המוסיקלית של המקהלה מאז ספטמבר 2018 הוא דור מגן.