האנסמבל הוקם בשנת 2006 בידי שלי ברלינסקי וחברים בה כיום -30 זמרים וזמרות. משנת 2014 נעמה נצרתי גורדון היא המנצחת והמנהלת האמנותית של המקהלה. פסנתרן הקבוע של המקהלה הוא תבור גוכמן.

כבר בהתחלה הייתה באוויר הרגשה שמשהו מיוחד מתרחש – שילוב מרענן של זמרים חובבי שירה ואוהבי מוסיקה הבאים מקשת חברתית רחבה, חלקם בעלי ניסיון רב בשירת מקהלה ולחלקם זוהי התנסות והכרות ראשונית עם עולם המוסיקה. טווח הגילאים המגוון מוסיף גם הוא ליצירת תמהיל בלתי צפוי, עם הרבה “פלפל”, ושמחת חיים. רפרטואר המקהלה מגוון וכולל יצירות אקפלה כגון מדריגלים מתקופת הרנסאנס, עיבודים לשירים עבריים וללחנים יהודיים, ממגוון שירי גוספל וג‘ז, שירי עם וגם יצירות קלאסיות קנוניות. מתוך הרפרטואר הקלאסי שהמקהלה ביצעה: ויואלדי –גלוריה, בטהובן – מיסה בדו מז׳ור, , פוצ׳יני – מיסה די גלוריה, ג׳ון ראטר – מגניפיקט.

פעמיים המקהלה השתתפה בהפקות אופראיות: ב2008 ב ״סיפורו של התו סול״  – אופרה לילדים שהלחין שאול בוסתן ובשנת 2015 לקחה חלק בהחייאת האופרה העברית הראשונה ״דן השומר״ מאת מרק לברי – הפקה משותפת של מחלקת המוסיקה של הספרייה הלאומית והאקדמיה למוסיקה שבירושלים בניצוחו של מיכאל קלינגהופר. משנת 2014 המקהלה מופיעה באופן קבוע בפסטיבל ירושלים לאמנויות. בשנת 2018 המקהלה ביצעה את המשיח של הנדל במסגרת קונצרטים ווקאליים של תזמורת סימפונית ירושלים בניצוחו של ניקולאס מקגיגן, אנגליה.

עד שנת 2012 פעלה המקהלה במסגרת המרכז למוסיקה גוננים, בספטמבר 2012 חברה קפלאטה לאורטוריו ירושלים.