פסנתרנים

רינה שכטר

רינה שכטר נולדה באוקראינה.

סיימה את האקדמיה למוסיקה הלטבית בריגה ובה למדה פסנתר עם פרופ' וואלדיס יאנציס ועוגב עם פרופ' לריסה בולאבה.

עלתה לישראל בשנת 1991. השתתפה בתור מלווה וסולנית בפסטיבלים "ליטורגיקה" ופסטיבל אבו גוש, פסנתרנית של מקהלות וסולנים. כמו כן ערכה שורת הקלטות בקול ישראל.

התחילה לעבוד במקהלת אורטוריו ירושלים בשנת 2014

במקביל רינה שכטר פסנתרנית בקונסרבטוריון "רון שולמית" בירושלים.

תבור גוכמן

תבור גוכמן הוא פסנתרן ומעבד. תבור נולד ב-1985 במגדל העמק ובגיל 7 החל ללמוד פסנתר. בקונסרבטוריון של קרית טבעון הוא היה תלמידו של פיליפ לוריא.

ב-2008 החל לימודי תואר ראשון באקדמיה למוסיקה באוניברסיטת תל אביב, במגמת ביצוע, אצל פרופ’ עמנואל קרסובסקי וכן אצל פרופ’ אלכסנדר גורין בעוגב ככלי שני. את לימודיו סיים ב-2013.

ב-2015 עיבד כמה יצירות לתוכנית ה"שקט" של מקהלת אודיאנה בניצוח ענת אהרוני בשיתוף חמישיית המתכת הישראלית.

ב-2016 הצטרף לרביעיית הפסנתרנים אוקטופוס, איתה יצא לסיור קונצרטים במונטנגרו באותה שנה, וב 2019 לסיור קונצרטים בסרביה, שניהם בסיוע המועצה לתרבות ואמנות של מפעל הפיס. תבור הופיע עם אוקטופוס על במות רבות ברחבי הארץ, וב-2017 הופיע איתם בסדרת קונצרטים בפריפריה בתמיכת משרד התרבות והספורט.

ב-2017 החל לעבוד עם אנסמבל הזמרות "עלמה ,"איתן הופיע ברחבי הארץ והקליט שירים מאת המלחינה דרורית אליאש.

כיום תבור מופיע בקונצרטים ברחבי הארץ והעולם בהרכבים קאמריים. לאחרונה ביצע ביצוע בכורה לשתי אופרות קאמריות לפסנתר וזמרים מאת אבירם פרייברג על פי הסיפורים "האדונית והרוכל" ו"תהילה" מאת ש"י עגנון.

בתחום המוסיקה הווקאלית, תבור מופיע עם מגוון זמרים וזמרות (כיום עם רעות רבקה, יהלי תורן ועוד). עובד עם הזמרת יעלה אביטל על הפקת אלבום עיבודים מקוריים, מפרי עטו, ללחניו של מרדכי זעירא, ובמהלך שבע השנים האחרונות מלווה בקביעות מקהלות רבות (כגון מקהלת מגידו, מקהלות נונה) – וכיום את ומקהלת האיחוד.

תבור שולט ברפרטואר יצירות עשיר, המכיל מאות יצירות סולו ומוסיקה קאמרית ממגוון רחב של תקופות וסגנונות, מהבארוק ועד מוסיקה בת זמננו. בנוסף תבור סיים ב-2018 תואר ראשון במתמטיקה באוניברסיטת חיפה, שר כשנתיים במקהלת אודיאנה כזמר בס, מלמד פסנתר באופן פרטי, ומתגורר ופועל בימים אלה בירושלים.

התחיל לעבוד במקהלת אורטוריו ירושלים בשנה 2019.

מירה גל

נולדה בתל אביב והחלה את לימודי הפסנתר בגיל 7. תלמידה של גב׳ אסתר נרקיס, גב׳ פולי אסא וגב׳ לנה נמירובסקי.

בוגרת הפקולטה לפסנתר באקדמיה ולמוזיקה ולמחול בירושלים. (תלמידת פרופסור סוניה וואלין ז"ל.)
תואר BMUS מטעם אותה אקדמיה.
תלמידים של ד"ר גרשון שטרן. פרופסור ואדים מונסטירסקי ופרופ איתן גלוברזון. הייתי אסיסטנטית להוראת מתודיקה בפסנתר אצל האחרון. הייתה ממקימות קונסרבטוריון הסדנה שם לימדה פסנתר תיאוריה וליווישנים רבות.

עד לפני 4 שנים עת יציאתה לגמלאות הייתה קופרטיטור ומלווה במחלקה הווקאלית באקדמיה בירושלים.
כיום מלמדת פסנתר בביתה. משנת 2021 מלווה של מקהלת נשים קנטבילה בניצוחה של טליה קירש.